srijeda, 30. travnja 2014.

osnove No.1 - puderi,podloge,bb kreme,tonirane kreme,...

Ah ti puderi..toliko su izazvali komentara,predrasuda,korištenja ogromnih količina itd.Ipak,oni su taaako dobri čak i za one koji imaju savršen ten jer puderom se postiže i ujednačava željena nijansa.Naravno da ih djevojke i žene širom svijeta obožavaju i ako se koriste na pravilan način i u normalnim količinama,oni ne mogu ništa drugo nego uljepšati naša već divna lica.Pa,da krenem redom:

-obični tečni puder: za ovakvu vrstu pudera sigurno mogu reći da ima relativno zadovoljavajući stepen prekrivanja tj. može prekriti sitne nepravilnosti tipa neujednačenog tena i sl. ali nije u mogućnosti prekriti crvenilo,akne ili podočnjake.Ipak,njegova dobra strana je što se može dograditi-tj, nanjeti više slojeva i postići veći stepen prekrivanja,što naravno nije baš pogodno za dnevnu varijantu nego za neke specijalne prilike ili noćne varijante uz malo težu šminku.

-kremasti puder sa mat finišom: ovaj puder zaista može mnogo-gotovo bez problema prekriva crvenilo i podočnjake,ujednačava ten i daje mat finiš bez masnog odsjaja.Njegova loša osobina jeste to da spada u jače pudere koji su teži na licu i zasigurno se "vide" što znači da se sa njim definitivno ne može postići efekat prirodnog izgleda.

-bb krema: za mene je definitivno jedan od najboljih kozmetičkih proizvoda ikad.Ova krema uistinu ne prekriva gotovo ništa,već samo daje neku blagu nijansu i sjaj licu.Veoma je lagane teksture,tako se lako nanosi a po mom mišljenju je izvanredna za suhi tip kože jer je lagana,maziva a istovremeno masna i vlažna.BB krema je nešto što koristim svaki dan i što me do sada nije iznevjerilo.

odakle da počnem...

Prije nekoliko dana pričam tako sa prijateljicom na uobičajenu temu kod nas cura,a to je šminkanje,garderoba,frizure,...I kao da se svaki razgovor jednostavno mora propratiti tim temama,ja se odmah ubacujem u priču o novim proizvodima na tržištu,trikovima kojima se služim da bi postigla što bolji izgled i odjednom mi se javi ideja da počnem pisati blog.Mislim,zašto da ne?Stvarno obožavam i od malih nogu se bavim svim gdje imam prostora izraziti sebe i svoju kreativnost,a odrastanjem iz djevojčice u djevojku moja strast za uljepšavanjem postajala je sve veća.Sve moje prijateljice već me smatraju "dežurnom šminkericom" kad su u pitanju rođendani,izlasci,mature pa se onda i sama odlućih podijeliti to svoje iskustvo,pokazati šta znam,i prije svega zabaviti se i ubiti onih par sati sedmično kad stvarno ne znam šta ću od sebe haha.Za sada svim posjetiocima mog bloga stvarno ne mogu obećati redovne postove jer sam nova u ovome i trebat će mi malo vremena da se prilagodim,ali sam sigurna da ću se potruditi da "sve ovo" ispadne što bolje.Nadam se da me shvatate,ovaj post je samo neka vrsta predstavljanja i isprobavanja nećeg novog,a pravi post stiže što prije-obećavaaam!