Maj...mirisno proljeće,išćekivanje ljeta,kraj škole,mature..su samo neka od osjećanja koja budi ovaj mjesec.Iskreno,ja ga obožavam jer mi uvijek nagovještava nešto lijepo,a posebno mi znači ovaj maj,ove godine.Završava se škola,jedan bitan period života,mi dolazimo pred jednu veliku raskrsnicu brojnih mogućnosti koje nam se pružaju.I naravno,ne moram ni spominjati onu žensku euforiju (da ne kažem i ludost) kada je u pitanju matura,odabir haljine,cipelica,torbice,frizure i meni najdraže-šminke.Povodom toga ću napraviti tutorijal šminke za maturu,a sada ću izdvojiti nekoliko kozmetičkih proizvoda koje sam otkrila za ovaj mjesec i koji mi uljepšavaju ovaj slatki period.Tako da drage maturantice ali i one koje to niste,nadam se da ćete u ovom pronaći nešto korisno što će olakšati ono nestrpljivo čekanje ljeta.
Prije neki dan sam slučajno u dm-u na polici ugledala nove dezodoranse koji su me,da budem iskrena,privukli svojim neobičnim dizajnom.Garnier sam inače uvijek koristila kada je u pitanju lice,pa sam bila malo skeptična u vezi dezodoransa,ali eto,miris mi se svidio pa sam ga kupila.Međutim,na moje veliko iznenađenje,pokazao se fantastičan.Izuzetno je kvalitetan i stvarno daje cjelodnevnu zaštitu,ne miriše prejako da bi preovladavao nad parfemom i ne izaziva nikakve iritacije.Svima ga rado preporučujem jer od brojnih dezodoransa sa našeg tržišta koje sam probala (a probala sam ih mnogo) stvarno se pokazao kao najbolji.S obzirom na svoju nisku cijenu,sa sigurnošću mogu reći da je jedan od mojih favorita za ove tople dane :)
Uskoro mi slijedi matura,a pošto sam izrazito bijela,tražila sam nešto što bi mi dalo barem za nijansu tamniji izgled kože.Nisam ljubitelj kvarcanja niti krema za samotamnjenje,ali jako je teško naći nešto što neće izgledati prenapadno,a opet davati taj blagi zlatni sjaj kože.Prijateljica mi je preporučila Baleinu Magic Summer kremu i s obzirom na njenu nisku cjenu,odlučila sam se da je kupim i isprobam na nogama tokom proteklih hladnijih dana.Ono što se meni svidjelo je činjenica da ovo nije krema za samotamnjenje,već losion koji svakodnevnim nanošenjem daje samo jedan blagi bronzani izgled.Lako se maže,ne sadrži nikakve hemijske komponente koje bi mogle izazvati eventualne reakcije a cijena je oko 5 km,naravno gdje drugo nego u dm-u.Za sada ovo je moja solucija pripreme kože za ljeto,neki blagi prelaz u ljetni izgled kože koji se gotovo neće ni primjetiti.Ovo toplo preporučujem svima koji žele blago preći u samo jednu ili dvije nijanse tamniju kožu nego što već jeste.
Iako sam jedna od onih koja za svakodnevnu šminku preferira prirodan izgled te koristim samo bb ili tonirane kreme,za neke specijalne prilike volim da imam puder koji će zaista napraviti neku veću promjenu te učiniti da moje lice zablista i da to svi primjete.Prošlo je puno vremena kada sam na reklami vidjela ovaj Lorealov puder i iskreno me nije privlačio zato što ima taj neki čudan način nanošenja koji mi se nije svidio.Međutim,imala sam priliku da ga isprobam na licu i bila sam prezadovoljna.Njegova naizgled suha i nemaziva tekstura je nešto što ima fantastičnu moć prekrivanja i savršeno ujednačava ten.Na licu je poprilično lagan i da se lako izjednačiti da se razlika ne bi primjetila,ali i dalje ga ne preporučujem za svaki dan.Nakon tog velikog otkrića,postala sam njegov veliki fan te sam ga i sama kupila.Moram naglasiti da cijena nije baš najpristupačnija (preko 20 km) ali sa sigurnošću mogu reći da plaćate kvalitet.Točkić za nanošenje mi je idealan za izražavanje kontura lica,dok za ostale dijelove lica ovaj puder nanosim prstima.Koristim ga isključivo za specijalne prilike jer lice zaista dobije neki upečatljiv sjaj i boju pa odlučno biram i za možda najspecijalniju priliku koju trenutno mogu zamisliti-a to je moja matura.Djevojke i žene,ako želite zasjati u vašoj posebnoj noći i biti primjećene,ovo je definitivno nešto što bi trebale isprobati :)
nedjelja, 11. svibnja 2014.
nedjelja, 4. svibnja 2014.
ljetni bronzani look
Tek je mjesec maj,ali samom činjenicom da je sljedeći mjesec juni,nekako nam se u glavi zavrti onaj slatkasti miris ljeta kojeg svi tako željno očekujemo.Inspirisana time,napravila sam jedan brzi bronzani smokey look,koji je vrlo jednostavan,može se nositi uz svaku prigodu i pristaje svakoj boji očiju.Uz ove kišne majske dane,omogućite sebi jedan mali dio ljeta koji će vaše misliti odvesti negdje daleko u sunčane krajeve...
Počela sam uokviravajući oko smeđom sjenom da bi dobila finu definiciju i efekat većeg oka.Sjenu sam nanosila uskom četkicom,pokretima kao da nanosim tuš ili olovku.
A zatim sam krupnijom četkicom kružnim pokretima prelazila preko nanesene sjene da bi postigla mekši izgled i da bi se sjena ravnomjerno rasporedila na vanjskim dijelovima oka.
Nakon toga,koristila sam paletu sa zlatno-bronzanim nijansama,uzimajući svijetlo zlatnu nijansu koju sam nanjela na srednji dio kapka i na unutarnji ugao oka,popunjavajući sve dijelove na kojima nije nanesena smeđa sjena.
Nakon nanesene zlatne sjene,tanku četkicu sam pokvasila vodom (inače je to trik koji često radim,jer tako boja izgleda mnogo jača i može se koristiti kao tuš) i ponovo prešla vanjski dio oka praveći pokrete u obliku slova v.Zatim sam sa istom bojom uokvirila i donji kapak do polovine.
Nakon toga,sa debljom mekanom četkicom samo sam blagim kružnim pokretima prešla preko tek nanesene sjene da bih ublažila linije i prelaze.
Koristila sam običnu maskaru za svaki dan,a da bih upotpunila ljetni dašak ovog izgleda,na obraze sam nanjela malo svjetlucajućeg bronzera.
Slijedi nekoliko slikica ovog vrlo brzog i laganog izgleda za koji se nadam da će vam se svidjeti i da ćete ga isprobati :)
Korišteni proizvodi:
1.smeđa sjena-Miss sporty,boja:emotion 118
2.paleta sjena-Loreal Quad pro palette,boja:for green eyes
3.maskara-Maybelline Great lash mascara
petak, 2. svibnja 2014.
brzi "smokey look"
Taj famozni "smokey eye" je već godinama apsolutni hit u svijetu,posebno kod poznatih jer je nešto što zaista skreće svu pažnju na oči i daje taj neki misteriozni pogled kojeg svi volimo :)
Lično koristim taj izgled vrlo često ako je u pitanju neki večernji izlazak,jer ga kombinujem sa sjajnim sjenama pa ga to čini idealnim za noć.Kao skoro sve u šminkanju,i ovaj izgled ima milion varijanti,međutim,ovaj put sam za vas izdvojila onaj koji ja smatram najbržim i najlakšim,upravo za one dane kada ni same ne znate ni šta ni kako a strašno vam se žuri haha.Izvinjavam se na slabijoj kvaliteti slika jer mi osvjetljenje nije bilo uredu :/
Ipak,svaki korak ću detaljno opisati,a korištene proizvode ću navesti ispod.
Uživajtee :)
Počela sam sa mojom omiljenom olovkom za oči koja je nešto deblja i mekša pa više služi kao neka kremasta sjena,nego kao sama olovka.Ona je tamno sive boje,pa sam je nanjela na vanjski ugao oka.Pri tom nanošenju slobodno pritisnite više i pojačajte intenzitet jer za sada nije važno ako to izgleda nepravilno i neuredno,jer će se kasnije urediti četkicom i prekriti sjenom.
Nakon tog nanošenja na gornji i donji vanjski ugao oka,dovoljno je samo uzeti neku široku,čupavu četkicu za oči i nježnim,kružnim pokretima razmazivati i ujednačavati nanesenu sivu olovku.
Sad,kada siva sjena izgleda nešto mekša,preko nje sam istom četkicom nanjela sedefasto crnu sjenu iz moje "smokey palete",ali ovaj put sam tapkanjem prelazila preko sive,tako da bih potamnila i samim tim pojačala intenzitet boje.
S obzirom da sam tamne nijanse nanosila na vanjski ugao oka,prazan prostor koji je ostao odlučila sam popuniti sedefastom bijelom sjenom.Sa istom četkicom svijetlu sjenu sam nanjela u unutarnji ugao oka,donji unutarnji ugao i ispod obrva da bi oči izgledale veće i upečatljivije.Da bi postigli efekat pretapanja jedne boje u drugu,svijetlu sjenu sam nanjela i na sredinu kapka blago prelazeći preko tamne,da bi se postigao lijepi prelaz.
I na kraju prije stavljanja maskare,postoji jedan mali trik koji je zaista koristan kod postizanja ovakvog izgleda.Najobičnija smeđa sjena može omogučiti željeni efekat ako se istom četkicom samo malo nanese preko crne.Ovo će dati taj "zadimljeni efekat" i nevidljiv prelaz boja jedne u drugu.
Maskara koju sam koristila nije ništa poebno drugačija od ostalih,mada bih preporučila da za ovaj izgled koristite malo tamniju i jaču maskaru jer se koriste tamne sjene,a mi uvijek želimo da naše trepavice dođu do izražaja,zar ne?
I naravno,evo par slika kako je sve to ispalo.Lošijeg su kvaliteta ali mislim da uz detaljni opis svakog koraka možete vidjeti šta sam ustvari uradila :)
Korišteni proizvodi:
1.siva olovka za oči-Essence smokey eye pencil,boja:cosnova
2.paleta sjena-Maybelline smokey eyes pallet,boja:charcoal smokes 32
3.smeđa sjena-Miss sporty momo eyeshadow,boja:emotion 118
4.maskara-Maybelline great lash mascara,boja:blackest black
Lično koristim taj izgled vrlo često ako je u pitanju neki večernji izlazak,jer ga kombinujem sa sjajnim sjenama pa ga to čini idealnim za noć.Kao skoro sve u šminkanju,i ovaj izgled ima milion varijanti,međutim,ovaj put sam za vas izdvojila onaj koji ja smatram najbržim i najlakšim,upravo za one dane kada ni same ne znate ni šta ni kako a strašno vam se žuri haha.Izvinjavam se na slabijoj kvaliteti slika jer mi osvjetljenje nije bilo uredu :/
Ipak,svaki korak ću detaljno opisati,a korištene proizvode ću navesti ispod.
Uživajtee :)
Počela sam sa mojom omiljenom olovkom za oči koja je nešto deblja i mekša pa više služi kao neka kremasta sjena,nego kao sama olovka.Ona je tamno sive boje,pa sam je nanjela na vanjski ugao oka.Pri tom nanošenju slobodno pritisnite više i pojačajte intenzitet jer za sada nije važno ako to izgleda nepravilno i neuredno,jer će se kasnije urediti četkicom i prekriti sjenom.
Nakon tog nanošenja na gornji i donji vanjski ugao oka,dovoljno je samo uzeti neku široku,čupavu četkicu za oči i nježnim,kružnim pokretima razmazivati i ujednačavati nanesenu sivu olovku.
Sad,kada siva sjena izgleda nešto mekša,preko nje sam istom četkicom nanjela sedefasto crnu sjenu iz moje "smokey palete",ali ovaj put sam tapkanjem prelazila preko sive,tako da bih potamnila i samim tim pojačala intenzitet boje.
S obzirom da sam tamne nijanse nanosila na vanjski ugao oka,prazan prostor koji je ostao odlučila sam popuniti sedefastom bijelom sjenom.Sa istom četkicom svijetlu sjenu sam nanjela u unutarnji ugao oka,donji unutarnji ugao i ispod obrva da bi oči izgledale veće i upečatljivije.Da bi postigli efekat pretapanja jedne boje u drugu,svijetlu sjenu sam nanjela i na sredinu kapka blago prelazeći preko tamne,da bi se postigao lijepi prelaz.
I na kraju prije stavljanja maskare,postoji jedan mali trik koji je zaista koristan kod postizanja ovakvog izgleda.Najobičnija smeđa sjena može omogučiti željeni efekat ako se istom četkicom samo malo nanese preko crne.Ovo će dati taj "zadimljeni efekat" i nevidljiv prelaz boja jedne u drugu.
Maskara koju sam koristila nije ništa poebno drugačija od ostalih,mada bih preporučila da za ovaj izgled koristite malo tamniju i jaču maskaru jer se koriste tamne sjene,a mi uvijek želimo da naše trepavice dođu do izražaja,zar ne?
I naravno,evo par slika kako je sve to ispalo.Lošijeg su kvaliteta ali mislim da uz detaljni opis svakog koraka možete vidjeti šta sam ustvari uradila :)
Korišteni proizvodi:
1.siva olovka za oči-Essence smokey eye pencil,boja:cosnova
2.paleta sjena-Maybelline smokey eyes pallet,boja:charcoal smokes 32
3.smeđa sjena-Miss sporty momo eyeshadow,boja:emotion 118
4.maskara-Maybelline great lash mascara,boja:blackest black
četvrtak, 1. svibnja 2014.
osnove No.2 -četkice za šminkanje/makeup brushes
Poslije raznih eksperimenata i isprobavanja,mogla sam zaključiti da su četkice za šminkanje jako važne.Sa njima se može na lakši način postići taj neki "mekši" ili "soft look" efekat,kako sa sjenama za oči,tako i sa puderima i rumenilima.Također,sa četkicama raznih oblika mogu se postići raznorazni oblici kada je u pitanju nanošenje sjena,tuša ali i oblikovanje obrva.
Na slici je moja skromna kolekcija četkica koje svakodnevno koristim,a o svakoj ću reći ponešto iz mojih zapažanja i iskustva :)
-da krenem od lica: ne znam za druge djevojke,ali lično preferiram prirodniji izgled,barem kada je podloga u pitanju,tj. ne volim da se "vidi" da na licu imam bilo kakvu vrstu tonirane kreme,bb kreme ili pudera.Tragajući za takvim izgledom nadošla sam na ideju da obična četkica za rumenilo može biti veoma korisna pri nanošenju tečne podloge za lice.Dovoljna mi je jedna kap na ruku,u nju umočim četkicu i laganim pokretima po licu za nekoliko sekundi raznesem svoju podlogu tako ravnomjerno da gotovo i nema traga.Četkice za rumenilo na svojim vrhovima imaju nešto mekše dlake nego pri korjenu,pa one omogučavaju da koža fino apsorbuje svaki naneseni višak.Ukoliko za neku specijalnu priliku želim veće pokrivanje i ne brinem za prirodni izgled,onda za puder najčešće koristim obični kist za lice sa kojim zaista imam finu kontrolu nanošenja i ujednačavanja tena.
Korektor naravno nanosim na samo određena mjesta manjih površina,pa da se ne bi primjetili oni ružni bijeli tragovi korektora,volim da koristim najobičniju pljosnatu četkicu za oči sa kojom blagim tapkanjem na mjestima nepravilnosti zaista postignem visok stepen pokrivanja.
Iako bronzer i rumenilo jako rijetko koristim jer imam jako bijelu put,te na meni sve to izgleda nekako pretjerano,sa tkzv. "lepezastom" četkicom postignem tako nježan izgled,jer se ona svojim specifičnim oblikom prilagođava udubljenjima i ispupčenjima na licu.
Na slici su prethodno opisane četkice koje koristim za lice:
1. kist za puder-kod nas ih je malo teže pronaći,međutim u bolje opremljenim drogerijama ih možete nabaviti ali po malo većim cijenama.Svoj sam nabavila preko oriflame kataloga i iako nije nekog velikog kvaliteta jer nije od mekane dlake,i dalje ga pronalazim vrlo korisnim :)
2.četkica za rumenilo-nešto što možete nabaviti bilo gdje,pa čak i u bolje opremljenim supermarketima.Nisu skupe,kvaliteta i brend nisu važni sve dok je dlaka dovoljno mekana da ne grebe po licu.
3.lepezasta četkica-inače moja najdraža,je nešto što sam dugo tražila i nisam uspjela pronaći u svom gradu,sve dok me moja najbolja prijateljica nije iznenadila kada je naručila iz oriflame kataloga.Ako ih uspijete pronaći u drogerijama,nešto su skuplje ali sam čula da se povoljno mogu nabaviti preko interneta u kompletu četkica za šminkanje.
-četkice za oči: uzimajući u obzir da je šminkanje očiju moj omiljeni dio,moram priznati da sam tu poprilično izbirljiva.Ipak,ako ste jedna od onih djevojaka ili žena koja svoje okice voli malo više istaknuti,vjerovatno ćete me razumjeti kada kažem da nam je za oči potrebno nekoliko vrsta četkica.
Za mene neophodna je "fluffy brush" ili na našem "paperjasta" ili "čupava" četkica za oči.Osim što se s njom mogu nanositi sjene na bilo koji dio oka fino i ujednačeno,odliče su sa postizanje "smokey" izgleda koji je naravno jedan od najpopularnijih.
Tuš je nešto što većina nas djevojaka i žena voli jer zaista daju idealan izgled oka,pa tako i sama često koristim tuš.Ipak,nisam veliki ljubitelj četkica koje dođu uz sam tuš jer su često nekvalitetne,pretvrde ili premekane,pa iz tih razloga uvijek koristim svoju četkicu koja je jako precizna i tanka,što mi omogućava postizanje onog "mačkastog" izgleda oka kojeg svi tako volimo.
I na kraju,nešto za šta sam sigurna da svaka djevojka ili žena ima u svojoj kozmetičkoj torbici,su obične spužvaste četkice.Multifunkcionalne su jer sa njima možemo nanjeti sjenu u malo većoj količini,razmazivati olovku za oči ili čak očistiti neki dio koji se razmazao.One su svakako nešto što bi se u svakoj prilici trebalo naći u našoj kolekciji :)
Na slikama iznad u prethodno opisane četkice za oči:
1.paperjaste ili fluffy četkice-mogu se nabaviti u drogerijama ili čak u sklopu predivnih kompleta koji se povoljno mogu nabaviti online.Svoje sam nabavila u drogeriji u svom gradu-cm,a brenda su Essence.Zaista nisu skupe a jako su korisne i kvalitetne.
2.četkica za tuš-ovo je nešto što je za mene bilo malo teže pronaći,jer sam tražila nešto jako tanko i precizno.Svoju sam nabavila u drogeriji a brenda je Manhattan.Možda će zvučati čudno,ali ukoliko ne budete mogli pronaći ovakvu četkicu,slobodno možete koristiti četkice za ocrtavanje noktiju koje je puno lakše naći i nisu skupe.Naravno,moraju biti nove i neupotrebljavane na noktima :)
3.spužvaste četkice-moram li i da pišem gdje ih možete nabaviti?U drogerijama ih možete kupiti vrlo povoljno u pakiranju od više komada a sigurna sam da ih imate bar 2-3 jer su dio svake palete sa sjenama koju nabavite :)
Nadam se da sam malo približila upotrebu raznoraznih četkica i razjasnila upotrebu.Naravno,moram napomenuti da su ovo načini koje ja lično koristim iako moža nisu takvi bili predviđeni svojom fabričkom proizvodnjom.Nadam se da ćete moj ne tako kratak članak pronaći korisnim i nadam se da će vam se svidjeti :) kiss :*
Na slici je moja skromna kolekcija četkica koje svakodnevno koristim,a o svakoj ću reći ponešto iz mojih zapažanja i iskustva :)
-da krenem od lica: ne znam za druge djevojke,ali lično preferiram prirodniji izgled,barem kada je podloga u pitanju,tj. ne volim da se "vidi" da na licu imam bilo kakvu vrstu tonirane kreme,bb kreme ili pudera.Tragajući za takvim izgledom nadošla sam na ideju da obična četkica za rumenilo može biti veoma korisna pri nanošenju tečne podloge za lice.Dovoljna mi je jedna kap na ruku,u nju umočim četkicu i laganim pokretima po licu za nekoliko sekundi raznesem svoju podlogu tako ravnomjerno da gotovo i nema traga.Četkice za rumenilo na svojim vrhovima imaju nešto mekše dlake nego pri korjenu,pa one omogučavaju da koža fino apsorbuje svaki naneseni višak.Ukoliko za neku specijalnu priliku želim veće pokrivanje i ne brinem za prirodni izgled,onda za puder najčešće koristim obični kist za lice sa kojim zaista imam finu kontrolu nanošenja i ujednačavanja tena.
Korektor naravno nanosim na samo određena mjesta manjih površina,pa da se ne bi primjetili oni ružni bijeli tragovi korektora,volim da koristim najobičniju pljosnatu četkicu za oči sa kojom blagim tapkanjem na mjestima nepravilnosti zaista postignem visok stepen pokrivanja.
Iako bronzer i rumenilo jako rijetko koristim jer imam jako bijelu put,te na meni sve to izgleda nekako pretjerano,sa tkzv. "lepezastom" četkicom postignem tako nježan izgled,jer se ona svojim specifičnim oblikom prilagođava udubljenjima i ispupčenjima na licu.
Na slici su prethodno opisane četkice koje koristim za lice:
1. kist za puder-kod nas ih je malo teže pronaći,međutim u bolje opremljenim drogerijama ih možete nabaviti ali po malo većim cijenama.Svoj sam nabavila preko oriflame kataloga i iako nije nekog velikog kvaliteta jer nije od mekane dlake,i dalje ga pronalazim vrlo korisnim :)
2.četkica za rumenilo-nešto što možete nabaviti bilo gdje,pa čak i u bolje opremljenim supermarketima.Nisu skupe,kvaliteta i brend nisu važni sve dok je dlaka dovoljno mekana da ne grebe po licu.
3.lepezasta četkica-inače moja najdraža,je nešto što sam dugo tražila i nisam uspjela pronaći u svom gradu,sve dok me moja najbolja prijateljica nije iznenadila kada je naručila iz oriflame kataloga.Ako ih uspijete pronaći u drogerijama,nešto su skuplje ali sam čula da se povoljno mogu nabaviti preko interneta u kompletu četkica za šminkanje.
-četkice za oči: uzimajući u obzir da je šminkanje očiju moj omiljeni dio,moram priznati da sam tu poprilično izbirljiva.Ipak,ako ste jedna od onih djevojaka ili žena koja svoje okice voli malo više istaknuti,vjerovatno ćete me razumjeti kada kažem da nam je za oči potrebno nekoliko vrsta četkica.
Za mene neophodna je "fluffy brush" ili na našem "paperjasta" ili "čupava" četkica za oči.Osim što se s njom mogu nanositi sjene na bilo koji dio oka fino i ujednačeno,odliče su sa postizanje "smokey" izgleda koji je naravno jedan od najpopularnijih.
Tuš je nešto što većina nas djevojaka i žena voli jer zaista daju idealan izgled oka,pa tako i sama često koristim tuš.Ipak,nisam veliki ljubitelj četkica koje dođu uz sam tuš jer su često nekvalitetne,pretvrde ili premekane,pa iz tih razloga uvijek koristim svoju četkicu koja je jako precizna i tanka,što mi omogućava postizanje onog "mačkastog" izgleda oka kojeg svi tako volimo.
I na kraju,nešto za šta sam sigurna da svaka djevojka ili žena ima u svojoj kozmetičkoj torbici,su obične spužvaste četkice.Multifunkcionalne su jer sa njima možemo nanjeti sjenu u malo većoj količini,razmazivati olovku za oči ili čak očistiti neki dio koji se razmazao.One su svakako nešto što bi se u svakoj prilici trebalo naći u našoj kolekciji :)
Na slikama iznad u prethodno opisane četkice za oči:
1.paperjaste ili fluffy četkice-mogu se nabaviti u drogerijama ili čak u sklopu predivnih kompleta koji se povoljno mogu nabaviti online.Svoje sam nabavila u drogeriji u svom gradu-cm,a brenda su Essence.Zaista nisu skupe a jako su korisne i kvalitetne.
2.četkica za tuš-ovo je nešto što je za mene bilo malo teže pronaći,jer sam tražila nešto jako tanko i precizno.Svoju sam nabavila u drogeriji a brenda je Manhattan.Možda će zvučati čudno,ali ukoliko ne budete mogli pronaći ovakvu četkicu,slobodno možete koristiti četkice za ocrtavanje noktiju koje je puno lakše naći i nisu skupe.Naravno,moraju biti nove i neupotrebljavane na noktima :)
3.spužvaste četkice-moram li i da pišem gdje ih možete nabaviti?U drogerijama ih možete kupiti vrlo povoljno u pakiranju od više komada a sigurna sam da ih imate bar 2-3 jer su dio svake palete sa sjenama koju nabavite :)
Nadam se da sam malo približila upotrebu raznoraznih četkica i razjasnila upotrebu.Naravno,moram napomenuti da su ovo načini koje ja lično koristim iako moža nisu takvi bili predviđeni svojom fabričkom proizvodnjom.Nadam se da ćete moj ne tako kratak članak pronaći korisnim i nadam se da će vam se svidjeti :) kiss :*
Pretplati se na:
Postovi (Atom)






















