Maj...mirisno proljeće,išćekivanje ljeta,kraj škole,mature..su samo neka od osjećanja koja budi ovaj mjesec.Iskreno,ja ga obožavam jer mi uvijek nagovještava nešto lijepo,a posebno mi znači ovaj maj,ove godine.Završava se škola,jedan bitan period života,mi dolazimo pred jednu veliku raskrsnicu brojnih mogućnosti koje nam se pružaju.I naravno,ne moram ni spominjati onu žensku euforiju (da ne kažem i ludost) kada je u pitanju matura,odabir haljine,cipelica,torbice,frizure i meni najdraže-šminke.Povodom toga ću napraviti tutorijal šminke za maturu,a sada ću izdvojiti nekoliko kozmetičkih proizvoda koje sam otkrila za ovaj mjesec i koji mi uljepšavaju ovaj slatki period.Tako da drage maturantice ali i one koje to niste,nadam se da ćete u ovom pronaći nešto korisno što će olakšati ono nestrpljivo čekanje ljeta.
Prije neki dan sam slučajno u dm-u na polici ugledala nove dezodoranse koji su me,da budem iskrena,privukli svojim neobičnim dizajnom.Garnier sam inače uvijek koristila kada je u pitanju lice,pa sam bila malo skeptična u vezi dezodoransa,ali eto,miris mi se svidio pa sam ga kupila.Međutim,na moje veliko iznenađenje,pokazao se fantastičan.Izuzetno je kvalitetan i stvarno daje cjelodnevnu zaštitu,ne miriše prejako da bi preovladavao nad parfemom i ne izaziva nikakve iritacije.Svima ga rado preporučujem jer od brojnih dezodoransa sa našeg tržišta koje sam probala (a probala sam ih mnogo) stvarno se pokazao kao najbolji.S obzirom na svoju nisku cijenu,sa sigurnošću mogu reći da je jedan od mojih favorita za ove tople dane :)
Uskoro mi slijedi matura,a pošto sam izrazito bijela,tražila sam nešto što bi mi dalo barem za nijansu tamniji izgled kože.Nisam ljubitelj kvarcanja niti krema za samotamnjenje,ali jako je teško naći nešto što neće izgledati prenapadno,a opet davati taj blagi zlatni sjaj kože.Prijateljica mi je preporučila Baleinu Magic Summer kremu i s obzirom na njenu nisku cjenu,odlučila sam se da je kupim i isprobam na nogama tokom proteklih hladnijih dana.Ono što se meni svidjelo je činjenica da ovo nije krema za samotamnjenje,već losion koji svakodnevnim nanošenjem daje samo jedan blagi bronzani izgled.Lako se maže,ne sadrži nikakve hemijske komponente koje bi mogle izazvati eventualne reakcije a cijena je oko 5 km,naravno gdje drugo nego u dm-u.Za sada ovo je moja solucija pripreme kože za ljeto,neki blagi prelaz u ljetni izgled kože koji se gotovo neće ni primjetiti.Ovo toplo preporučujem svima koji žele blago preći u samo jednu ili dvije nijanse tamniju kožu nego što već jeste.
Iako sam jedna od onih koja za svakodnevnu šminku preferira prirodan izgled te koristim samo bb ili tonirane kreme,za neke specijalne prilike volim da imam puder koji će zaista napraviti neku veću promjenu te učiniti da moje lice zablista i da to svi primjete.Prošlo je puno vremena kada sam na reklami vidjela ovaj Lorealov puder i iskreno me nije privlačio zato što ima taj neki čudan način nanošenja koji mi se nije svidio.Međutim,imala sam priliku da ga isprobam na licu i bila sam prezadovoljna.Njegova naizgled suha i nemaziva tekstura je nešto što ima fantastičnu moć prekrivanja i savršeno ujednačava ten.Na licu je poprilično lagan i da se lako izjednačiti da se razlika ne bi primjetila,ali i dalje ga ne preporučujem za svaki dan.Nakon tog velikog otkrića,postala sam njegov veliki fan te sam ga i sama kupila.Moram naglasiti da cijena nije baš najpristupačnija (preko 20 km) ali sa sigurnošću mogu reći da plaćate kvalitet.Točkić za nanošenje mi je idealan za izražavanje kontura lica,dok za ostale dijelove lica ovaj puder nanosim prstima.Koristim ga isključivo za specijalne prilike jer lice zaista dobije neki upečatljiv sjaj i boju pa odlučno biram i za možda najspecijalniju priliku koju trenutno mogu zamisliti-a to je moja matura.Djevojke i žene,ako želite zasjati u vašoj posebnoj noći i biti primjećene,ovo je definitivno nešto što bi trebale isprobati :)



Nema komentara:
Objavi komentar