nedjelja, 29. lipnja 2014.

Aquamarine nokti + kaviar za nokte

Inače jako volim ukrašavati svoje nokte pa sam uvijek u potrazi za nekim novim vrstama lakova,cirkončića i bilo kakvih ukrasa za nokte.Ovih dana sasvim slučajno sam pronašla kaviar za nokte-da,zvuči čudno ali za taj ukras čula sam prije dugo vremena ali nigdje ga nisam uspjela pronaći.I sada kad sam došla do tog novog otkrića,moram priznati da sam poprilično opsjednuta s tim.Za one koji ne znaju,riječ je o sitnim okruglim perlicama koje svojim izgledom podsjećaju na kavijar,ima ih u raznim bojama a obično su upakovane u slatke male teglice ili epruvete što ih čini još više neodoljivim.Svoje sam slučajno našla iako ih je strašno teško naći (barem u mom gradu) ali čula sam da meni poprilično drag brend kozmetike Essence ima svoju vrstu kavijara za nokte,tako da obavezno provjerite :)
Evo par slikica kako izgledaju.




Inspirisana ovim divnim bojama,kreirala sam jedan izgled za nokte koji me je podsjetio na more i sve vezano za ljeto pa sam ga nazvala Aquamarine.Inače,jako je jednostavan a ipak efektan.Nažalost nemam slike lakova koje sam koristila ali ću navesti kako se zovu nijanse.
Prvo sam nalakirala sve nokte pastelnom svijetoplavom nijansom,sve nokte osim kažiprsta i napsrtnjaka,koje sam nalakirala plavkasto ledenom nijansom.Na ta ista 2 prsta dok se lak još nije osušio,nanjela sam po 2 reda svijetloplavog kavijara tako da izgleda kao francuski manikir.Nakon toga sve sam prešla završnim bezbojnim lakom za visoki sjaj.Nadam se da će vam se svidjeti :)



Korišteni proizvodi:
1.pastelni svijetloplavi lak-Rapsodi nail polish,boja: pacific blue 29
2.ledenoplavi lak-Flormar Light summer,boja:ice cold 02
3.završni prozirni lak-Essence Diamond Shine top coat

ponedjeljak, 23. lipnja 2014.

Zlatnorozi izgled

Duže vrijeme nisam ništa pisala,ali evo danas je došao na red post o jednoj predivnoj kombinaciji sjena za oči,koja je idealna za mnoštvo prilika.Bila sam inspirisana novim modnim trendovima gdje sve više vlada zlatna boja,posebno u kombinacijama sa pastelnim svijetlim bojama,posebno rozom.Inače,nisam neko ko u svojoj kolekciji šminke ima mnoštvo jakih boja (jer preferiram one prirodnije mat tonove) pa sam se morala snaći sa drugim proizvodima koji nisu namjenjeni za tu funkciju.Sve u svemu,ispalo je dobro a ako ste i vi opsjednuti ovom veselom kombinacijom,pokazat ću vam i kako da to postignete na vašim očima.
Uživajte :)

Da bi sjene izgledale ljepše i intenzivnije,počela sam sa korektorom kojeg sam nanjela preko čitavog gornjeg i donjeg kapka.




Već sam spomenula da u svojoj kolekciji nemam nešto jačih i luđih boja,pa sam se poslužila sa rumenilom.Koristila sam najobičnije rozkasto rumenilo koje sam nanosila sa nešto većom četkicom u predio iznad gornjeg kapka,pa blago prema obrvama.




Zatim sam koristila zlatni pigment koji sam nanosila u prazni dio gornjeg kapka,tj. gdje nisam nanosila rozu sjenu,a zatim sam tankom preciznom četkicom nanjela zlatni pigment na unutarnji ugao gornjeg i donjeg kapka.




Ipak,kao da sve nekako dođe na svoje kada se oči barem malo uokvire crnim tušem ili olovkom jer on daje intenzitet sjenama a oblik očiju čini ljepšim i naglašenijim.Zbog toga sam ja crnom olovkom iscrtala vanjski ugao oka i liniju koja prati trepavice.



I naravno,zadnji korak je maskara.Ona ipak sve uobliči u jednu predivnu cjelinu,da fantastičan efekat koji se nikako ne može postići bez nje.Evo par slikica kako je sve ispalo,nadam se da će vam se svidjeti :)






Korišteni proizvodi:
1.korektor-Miss sporty So Perfect coverstick,boja: 02
2.rumenilo-Loreal Blush,boja: true rose 115
3.pigment-Active color pigment,boja: golden dust 09
4.crna olovka-Maybelline Master Drama,boja:blackest black
5.maskara-Loreal Miss Manga mascara

srijeda, 11. lipnja 2014.

Cvijetni motiv na noktima

Nokte smatram kao još jednim modnim dodatkom sa kojim mogu eksperimentisati i biti kreativna što je više moguće.Postoje dani kada volim da su samo uredni i jednobojni,ali postoje i oni dani kada volim da su što luđi i šareniji.Za ovaj put odlučila sam da pokažem jedan od načina kako ja ukrašavam nokte i za sada to će biti cvijetna tema.
Moram naglasiti da ne morate imati iste boje koje sam ja koristila,jer ovaj motiv se može primjenjivati na skoro svim bojama,potrebno je samo da ih fino uskladite,a pokazat ću i kako :)

Za početak koristila sam teget ili tamno plavi sedefasti lak,sa kojim sam najnormalnije nalakirala sve nokte.



Zatim sam uzela lak svijetloroze nijanse i koristeći ukosnicu napravila nepravilne kružne oblike raspoređujući ih neravnomjerno tj. na svakom noktu različito.




Nakon toga koristeći lak malo tamnije roze nijanse i čačkalicu,preko svijetlorozih krugova dodala sam samo nepravilne linije (te linije ne moraju biti pravilne,jer kad se sve zajedno osuši podsjećat će na oblik ruže).Kada se to osušilo,ponovno koristeći čačkalicu i sada bijeli lak,oko krugića napravila sam sitne tačkice također nepravilno raspoređene.Ovaj zadnji korak sa bijelim lakom donjeti će taj završni cvijetni efekat a vaši nokti izgledat će preslatko.Nakon toga preporučujem da sve pređete prozirnim lakom.






utorak, 10. lipnja 2014.

Cateye/mačkasti look

Koliko ste puta vidjeli sliku  Angeline Jolie i zapitali se kako izgleda tako savršeno?Moram ipak priznati da lično za mene nije jedna od najljepših žena svijeta niti sam njen veliki fan,ali ne mogu da ne primjetim i da se svaki put zagledam u tako divan i neobičan oblik njenih očiju.Evo jedna slikica,čisto da se prisjetite kako to izgleda :)




Često su me prijateljice pitale kako da postignu ovakav efekat i istina,posmatrajući ovu sliku izgleda kao da je to nemoguće i kao da je to do oblika njenih očiju.Ipak,više puta sam na sebi isprobavala i došla do zaključka da je trik u tušu-načinu na koji ga nacrtate i izdužite vaše oči.
Inspirisana tim izgledom,rekreirala sam ovaj,čineći ga ne tako dobrim kao Angelininim ali barem jednostavnim toliko da same to možete brzo i lagano izvesti na sebi.

Počela sam sa najobičnijom mat smeđom sjenom,koju sam stvavila u najdublji predio gornjeg kapka a potom sam tu sjenu raznjela nešto većom četkicom da se ne bi vidjele jasne granice.Ovo što sam uradila sa smeđom sjenom pomoći će da oči dobiju definiciju tj. da izgledaju još dublje i visočije postavljene.




Nakon toga,na sredinu očnog gornjeg kapka nanjela sam svijetlozlatne pigmente,ali dobro će poslužiti bilo koja svijetla sjena.Ipak poželjno je da unutarnji ugao oka naglasite svijetlom sjenom što je više moguće,kao i predio ispod obrve.Svijetla sjena će reflektovati svijetlo pa će time pomići da oči izgledaju veće i svjetlije.




Nakon svijetle sjene,na red dolazi obična crna olovka,sa kojom sam uokvirila čitav gornji kapak tj. od unutarnjeg ugla kojeg sam malo produžila,pa sve do vanjskog ugla oka gdje sam smjer linije okrenula i izdužila prema gore.




Sa preciznom četkicom za tuš i sa crnim tečnim tušem,prešla sam preko prethodno nanešene olovke izbjegavajući samo dio olovke koji je zahvatio mali dio donjeg kapka.Ovo će još više istaknuti oči i učiniti ih da izgledaju duže.Nakon toga stavila sam crnu maskaru nanoseći je na sve trepavice posebno fokusirajući se na one koje uokviravaju vanjski ugao oka.







Korišteni proizvodi:
1.smeđa sjena-Miss sporty,boja:emotion 118
2.zlatni pigment-Golden Rose shimmer powder,boja:champagne golden
3.crna olovka-Maybelline Master drama,boja:drama black
4.crni tuš-Oriflame Wonder liner,boja:black
5.maskara-Loreal Miss Manga

Ljetooooo

"...ljeto opet stiže u naše krajeve..." obožavam tu pjesmu i gotovo da nije moguće da mi ljeto prođe bez naljepših starih hitova Crvene jabuke,bili i ostali najbolji :)
Da se vratim onome za šta i jeste ovaj moj blog-predugo nisam ništa pisala iako sam obećala kako sebi tako i posjetiocima bloga (ako ih uopšte i ima haha) da ću po tom pitanju biti koliko toliko redovna,ali eto u proteklom se periodu dešavalo dosta bitnih stvari u mom životu tako da sam sada spremna za rad :)
Mislim da je najbolje da počnem sa favoritima za ovaj mjesec,nekim proizvodima koje sam nedavno otkrila,isprobala,koje svakom preporučujem i koji mi dodatnu uljepšavaju ove vruće dane za koje moram priznat da su mi nedostajali...

Moj prvi favorit za ovaj mjesec ali inače za ovo doba godine jeste jedan od mojih omiljenih parfema a to je Pure White Linen od brenda Estee Lauder.Obožavam ga jer je prepoznatljiv i u isti tren i jak i nježan.Što se tiče mirisa,nazvala bih ga cvjetno citrusnim koktelom,što je na prvi dojam cvijetnog karaktera kao ruža ili božur ali se negdje u "pozadini" osjete primjese citrusnog voća.Ovaj miris je po meni idealan za djevojke koje vole da su drugačije i primjećene na svoj način.Možete ga nabaviti u svakoj bolje opremljenoj parfimeriji iako moram priznati da ne spada u nešto jeftinije varijante (cijena se kreće oko 80 km) ali ipak je to nešto što se ne kupuje tako često i nešto za šta garantujem da će trajati godinama.Ako ste ljubitelj cvijetnih senzacija kao ja,onda je ovaj parfemčić nešto što vam svakako preporučujem.



Prije neki dan sam sasvim slučajno naišla na nešto što sa sigurnošću mogu nazvati otkrićem mjeseca.U pitanju je lak za nokte.Lično nikad ne kupujem skupe lakove jer iskreno nijedan nije kvalitetan ma koliko ga platili,vjerujte mi.U najboljem slučaju na vašim noktima će se zadržati neka 3 dana,a ako volite često mjenjati boju vaših noktiju,pokvarit će se budu li dugo stajali spremljeni u nekoj kutiji ili na polici.Zato,iz tih razloga za lakove nikad ne dajem više od 2-3 km a prošetate li štandovima na pijaci koji prodaju kozmetiku,sigurna sam da ćete naići na primamljive i moderne nijanse.Tako sam na gradskoj otvorenoj pijaci Sirano (djevojke iz Sarajeva znat će o ćemu govorim) naišla na ogromnu policu Gabrini kozmetike,koja kod nas važi za nešto jeftiniju ali i dalje solidnu kozmetiku.Moram to podijeliti sa svima-njihovi lakovi su FENOMENALNI.Boje se kreću od najmodernijih pastelnih do klasičnih tamnih,sedefastih,mat,sa šljokicama ili bez...Ono što me iznenadilo jeste da imaju najnoviju vrstu četkica a to su široke pljosnate s kojima je nanošenje i više nego lagano.Solidne su postojanosti od neka 3-4 dana,ali uzmemo li u obzir da koštaju samo 2 km ja moram reći da su savršeni.Ako ih isprobate i kupite milijardu nijansi odjednom,znat ćete o čemu pričam :)


Svako jednostavno voli nježne i lijepe ruke,ali mi djevojke se ipak moramo nakon svih tih dnevnih aktivnosti i faktora koji djeluju neprestano,potruditi da naše rukice ostanu njegovane.Da ne bih puno filozofirala,nakon svakog pranja ruku najbolje je nanjeti kremu i tako održati potrebnu vlagu i njegu.Ja npr. tu njegu volim spojiti sa onim čime sam trenutno opsjednuta haha,pa tako sam za svoju omiljenu ljetnu kremu odabrala nešto što nosi divan ljetni miris,hladi,osvježava i njeguje moje ruke.To je Oriflame krema od jagode i mente,ima izuzetan osvježavajuć miris a ruke su taaako mekane.I usput jedan mali savjet-cure vjerujte mi,ako birate kremu za ruke nastojte da bude sa voćnim komponentama,jer sam davno pročitala kako su stvarno bolje jer sadrže neka prirodna ulja koja su nam potrebna a naravno i mirišu savršeno.Ovo vam govorim jer sam se i sama u to uvjerila,svakako probajte :)

 

nedjelja, 11. svibnja 2014.

favoriti za mjesec maj

Maj...mirisno proljeće,išćekivanje ljeta,kraj škole,mature..su samo neka od osjećanja koja budi ovaj mjesec.Iskreno,ja ga obožavam jer mi uvijek nagovještava nešto lijepo,a posebno mi znači ovaj maj,ove godine.Završava se škola,jedan bitan period života,mi dolazimo pred jednu veliku raskrsnicu brojnih mogućnosti koje nam se pružaju.I naravno,ne moram ni spominjati onu žensku euforiju (da ne kažem i ludost) kada je u pitanju matura,odabir haljine,cipelica,torbice,frizure i meni najdraže-šminke.Povodom toga ću napraviti tutorijal šminke za maturu,a sada ću izdvojiti nekoliko kozmetičkih proizvoda koje sam otkrila za ovaj mjesec i koji mi uljepšavaju ovaj slatki period.Tako da drage maturantice ali i one koje to niste,nadam se da ćete u ovom pronaći nešto korisno što će olakšati ono nestrpljivo čekanje ljeta.



Prije neki dan sam slučajno u dm-u na polici ugledala nove dezodoranse koji su me,da budem iskrena,privukli svojim neobičnim dizajnom.Garnier sam inače uvijek koristila kada je u pitanju lice,pa sam bila malo skeptična u vezi dezodoransa,ali eto,miris mi se svidio pa sam ga kupila.Međutim,na moje veliko iznenađenje,pokazao se fantastičan.Izuzetno je kvalitetan i stvarno daje cjelodnevnu zaštitu,ne miriše prejako da bi preovladavao nad parfemom i ne izaziva nikakve iritacije.Svima ga rado preporučujem jer od brojnih dezodoransa sa našeg tržišta koje sam probala (a probala sam ih mnogo) stvarno se pokazao kao najbolji.S obzirom na svoju nisku cijenu,sa sigurnošću mogu reći da je jedan od mojih favorita za ove tople dane :)



Uskoro mi slijedi matura,a pošto sam izrazito bijela,tražila sam nešto što bi mi dalo barem za nijansu tamniji izgled kože.Nisam ljubitelj kvarcanja niti krema za samotamnjenje,ali jako je teško naći nešto što neće izgledati prenapadno,a opet davati taj blagi zlatni sjaj kože.Prijateljica mi je preporučila Baleinu Magic Summer kremu i s obzirom na njenu nisku cjenu,odlučila sam se da je kupim i isprobam na nogama tokom proteklih hladnijih dana.Ono što se meni svidjelo je činjenica da ovo nije krema za samotamnjenje,već losion koji svakodnevnim nanošenjem daje samo jedan blagi bronzani izgled.Lako se maže,ne sadrži nikakve hemijske komponente koje bi mogle izazvati eventualne reakcije a cijena je oko 5 km,naravno gdje drugo nego u dm-u.Za sada ovo je moja solucija pripreme kože za ljeto,neki blagi prelaz u ljetni izgled kože koji se gotovo neće ni primjetiti.Ovo toplo preporučujem svima koji žele blago preći u samo jednu ili dvije nijanse tamniju kožu nego što već jeste. 



 Iako sam jedna od onih koja za svakodnevnu šminku preferira prirodan izgled te koristim samo bb ili tonirane kreme,za neke specijalne prilike volim da imam puder koji će zaista napraviti neku veću promjenu te učiniti da moje lice zablista i da to svi primjete.Prošlo je puno vremena kada sam na reklami vidjela ovaj Lorealov puder i iskreno me nije privlačio zato što ima taj neki čudan način nanošenja koji mi se nije svidio.Međutim,imala sam priliku da ga isprobam na licu i bila sam prezadovoljna.Njegova naizgled suha i nemaziva tekstura je nešto što ima fantastičnu moć prekrivanja i savršeno ujednačava ten.Na licu je poprilično lagan i da se lako izjednačiti da se razlika ne bi primjetila,ali i dalje ga ne preporučujem za svaki dan.Nakon tog velikog otkrića,postala sam njegov veliki fan te sam ga i sama kupila.Moram naglasiti da cijena nije baš najpristupačnija (preko 20 km) ali sa sigurnošću mogu reći da plaćate kvalitet.Točkić za nanošenje mi je idealan za izražavanje kontura lica,dok za ostale dijelove lica ovaj puder nanosim prstima.Koristim ga isključivo za specijalne prilike jer lice zaista dobije neki upečatljiv sjaj i boju pa odlučno biram i za možda najspecijalniju priliku koju trenutno mogu zamisliti-a to je moja matura.Djevojke i žene,ako želite zasjati u vašoj posebnoj noći i biti primjećene,ovo je definitivno nešto što bi trebale isprobati :)

nedjelja, 4. svibnja 2014.

ljetni bronzani look

Tek je mjesec maj,ali samom činjenicom da je sljedeći mjesec juni,nekako nam se u glavi zavrti onaj slatkasti miris ljeta kojeg svi tako željno očekujemo.Inspirisana time,napravila sam jedan brzi bronzani smokey look,koji je vrlo jednostavan,može se nositi uz svaku prigodu i pristaje svakoj boji očiju.Uz ove kišne majske dane,omogućite sebi jedan mali dio ljeta koji će vaše misliti odvesti negdje daleko u sunčane krajeve...

Počela sam uokviravajući oko smeđom sjenom da bi dobila finu definiciju i efekat većeg oka.Sjenu sam nanosila uskom četkicom,pokretima kao da nanosim tuš ili olovku.


A zatim sam krupnijom četkicom kružnim pokretima prelazila preko nanesene sjene da bi postigla mekši izgled i da bi se sjena ravnomjerno rasporedila na vanjskim dijelovima oka.


Nakon toga,koristila sam paletu sa zlatno-bronzanim nijansama,uzimajući svijetlo zlatnu nijansu koju sam nanjela na srednji dio kapka i na unutarnji ugao oka,popunjavajući sve dijelove na kojima nije nanesena smeđa sjena.





Nakon nanesene zlatne sjene,tanku četkicu sam pokvasila vodom (inače je to trik koji često radim,jer tako boja izgleda mnogo jača i može se koristiti kao tuš) i ponovo prešla vanjski dio oka praveći pokrete u obliku slova v.Zatim sam sa istom bojom uokvirila i donji kapak do polovine.


Nakon toga,sa debljom mekanom četkicom samo sam blagim kružnim pokretima prešla preko tek nanesene sjene da bih ublažila linije i prelaze.
Koristila sam običnu maskaru za svaki dan,a da bih upotpunila ljetni dašak ovog izgleda,na obraze sam nanjela malo svjetlucajućeg bronzera.
Slijedi nekoliko slikica ovog vrlo brzog i laganog izgleda za koji se nadam da će vam se svidjeti i da ćete ga isprobati :)




Korišteni proizvodi:
1.smeđa sjena-Miss sporty,boja:emotion 118
2.paleta sjena-Loreal Quad pro palette,boja:for green eyes
3.maskara-Maybelline Great lash mascara