"...ljeto opet stiže u naše krajeve..." obožavam tu pjesmu i gotovo da nije moguće da mi ljeto prođe bez naljepših starih hitova Crvene jabuke,bili i ostali najbolji :)
Da se vratim onome za šta i jeste ovaj moj blog-predugo nisam ništa pisala iako sam obećala kako sebi tako i posjetiocima bloga (ako ih uopšte i ima haha) da ću po tom pitanju biti koliko toliko redovna,ali eto u proteklom se periodu dešavalo dosta bitnih stvari u mom životu tako da sam sada spremna za rad :)
Mislim da je najbolje da počnem sa favoritima za ovaj mjesec,nekim proizvodima koje sam nedavno otkrila,isprobala,koje svakom preporučujem i koji mi dodatnu uljepšavaju ove vruće dane za koje moram priznat da su mi nedostajali...
Moj prvi favorit za ovaj mjesec ali inače za ovo doba godine jeste jedan od mojih omiljenih parfema a to je Pure White Linen od brenda Estee Lauder.Obožavam ga jer je prepoznatljiv i u isti tren i jak i nježan.Što se tiče mirisa,nazvala bih ga cvjetno citrusnim koktelom,što je na prvi dojam cvijetnog karaktera kao ruža ili božur ali se negdje u "pozadini" osjete primjese citrusnog voća.Ovaj miris je po meni idealan za djevojke koje vole da su drugačije i primjećene na svoj način.Možete ga nabaviti u svakoj bolje opremljenoj parfimeriji iako moram priznati da ne spada u nešto jeftinije varijante (cijena se kreće oko 80 km) ali ipak je to nešto što se ne kupuje tako često i nešto za šta garantujem da će trajati godinama.Ako ste ljubitelj cvijetnih senzacija kao ja,onda je ovaj parfemčić nešto što vam svakako preporučujem.

Prije neki dan sam sasvim slučajno naišla na nešto što sa sigurnošću mogu nazvati otkrićem mjeseca.U pitanju je lak za nokte.Lično nikad ne kupujem skupe lakove jer iskreno nijedan nije kvalitetan ma koliko ga platili,vjerujte mi.U najboljem slučaju na vašim noktima će se zadržati neka 3 dana,a ako volite često mjenjati boju vaših noktiju,pokvarit će se budu li dugo stajali spremljeni u nekoj kutiji ili na polici.Zato,iz tih razloga za lakove nikad ne dajem više od 2-3 km a prošetate li štandovima na pijaci koji prodaju kozmetiku,sigurna sam da ćete naići na primamljive i moderne nijanse.Tako sam na gradskoj otvorenoj pijaci Sirano (djevojke iz Sarajeva znat će o ćemu govorim) naišla na ogromnu policu Gabrini kozmetike,koja kod nas važi za nešto jeftiniju ali i dalje solidnu kozmetiku.Moram to podijeliti sa svima-njihovi lakovi su FENOMENALNI.Boje se kreću od najmodernijih pastelnih do klasičnih tamnih,sedefastih,mat,sa šljokicama ili bez...Ono što me iznenadilo jeste da imaju najnoviju vrstu četkica a to su široke pljosnate s kojima je nanošenje i više nego lagano.Solidne su postojanosti od neka 3-4 dana,ali uzmemo li u obzir da koštaju samo 2 km ja moram reći da su savršeni.Ako ih isprobate i kupite milijardu nijansi odjednom,znat ćete o čemu pričam :)

Svako jednostavno voli nježne i lijepe ruke,ali mi djevojke se ipak moramo nakon svih tih dnevnih aktivnosti i faktora koji djeluju neprestano,potruditi da naše rukice ostanu njegovane.Da ne bih puno filozofirala,nakon svakog pranja ruku najbolje je nanjeti kremu i tako održati potrebnu vlagu i njegu.Ja npr. tu njegu volim spojiti sa onim čime sam trenutno opsjednuta haha,pa tako sam za svoju omiljenu ljetnu kremu odabrala nešto što nosi divan ljetni miris,hladi,osvježava i njeguje moje ruke.To je Oriflame krema od jagode i mente,ima izuzetan osvježavajuć miris a ruke su taaako mekane.I usput jedan mali savjet-cure vjerujte mi,ako birate kremu za ruke nastojte da bude sa voćnim komponentama,jer sam davno pročitala kako su stvarno bolje jer sadrže neka prirodna ulja koja su nam potrebna a naravno i mirišu savršeno.Ovo vam govorim jer sam se i sama u to uvjerila,svakako probajte :)