srijeda, 30. travnja 2014.

osnove No.1 - puderi,podloge,bb kreme,tonirane kreme,...

Ah ti puderi..toliko su izazvali komentara,predrasuda,korištenja ogromnih količina itd.Ipak,oni su taaako dobri čak i za one koji imaju savršen ten jer puderom se postiže i ujednačava željena nijansa.Naravno da ih djevojke i žene širom svijeta obožavaju i ako se koriste na pravilan način i u normalnim količinama,oni ne mogu ništa drugo nego uljepšati naša već divna lica.Pa,da krenem redom:

-obični tečni puder: za ovakvu vrstu pudera sigurno mogu reći da ima relativno zadovoljavajući stepen prekrivanja tj. može prekriti sitne nepravilnosti tipa neujednačenog tena i sl. ali nije u mogućnosti prekriti crvenilo,akne ili podočnjake.Ipak,njegova dobra strana je što se može dograditi-tj, nanjeti više slojeva i postići veći stepen prekrivanja,što naravno nije baš pogodno za dnevnu varijantu nego za neke specijalne prilike ili noćne varijante uz malo težu šminku.

-kremasti puder sa mat finišom: ovaj puder zaista može mnogo-gotovo bez problema prekriva crvenilo i podočnjake,ujednačava ten i daje mat finiš bez masnog odsjaja.Njegova loša osobina jeste to da spada u jače pudere koji su teži na licu i zasigurno se "vide" što znači da se sa njim definitivno ne može postići efekat prirodnog izgleda.

-bb krema: za mene je definitivno jedan od najboljih kozmetičkih proizvoda ikad.Ova krema uistinu ne prekriva gotovo ništa,već samo daje neku blagu nijansu i sjaj licu.Veoma je lagane teksture,tako se lako nanosi a po mom mišljenju je izvanredna za suhi tip kože jer je lagana,maziva a istovremeno masna i vlažna.BB krema je nešto što koristim svaki dan i što me do sada nije iznevjerilo.

2 komentara:

  1. Ja koristim samo korektor koji ima dobro prekrivanje,svaki puder mi smeta hahahah odlican post,imas pravo orginalan nacin pisanja,podjelit cu tvoj post :3

    OdgovoriIzbriši
  2. upravo to sto kazes u vezi korektora je najbolja varijanta koju i sama cesto upotrebljavam pa cu i o tome pisati,hvala ti na svemu <3

    OdgovoriIzbriši