ponedjeljak, 23. lipnja 2014.

Zlatnorozi izgled

Duže vrijeme nisam ništa pisala,ali evo danas je došao na red post o jednoj predivnoj kombinaciji sjena za oči,koja je idealna za mnoštvo prilika.Bila sam inspirisana novim modnim trendovima gdje sve više vlada zlatna boja,posebno u kombinacijama sa pastelnim svijetlim bojama,posebno rozom.Inače,nisam neko ko u svojoj kolekciji šminke ima mnoštvo jakih boja (jer preferiram one prirodnije mat tonove) pa sam se morala snaći sa drugim proizvodima koji nisu namjenjeni za tu funkciju.Sve u svemu,ispalo je dobro a ako ste i vi opsjednuti ovom veselom kombinacijom,pokazat ću vam i kako da to postignete na vašim očima.
Uživajte :)

Da bi sjene izgledale ljepše i intenzivnije,počela sam sa korektorom kojeg sam nanjela preko čitavog gornjeg i donjeg kapka.




Već sam spomenula da u svojoj kolekciji nemam nešto jačih i luđih boja,pa sam se poslužila sa rumenilom.Koristila sam najobičnije rozkasto rumenilo koje sam nanosila sa nešto većom četkicom u predio iznad gornjeg kapka,pa blago prema obrvama.




Zatim sam koristila zlatni pigment koji sam nanosila u prazni dio gornjeg kapka,tj. gdje nisam nanosila rozu sjenu,a zatim sam tankom preciznom četkicom nanjela zlatni pigment na unutarnji ugao gornjeg i donjeg kapka.




Ipak,kao da sve nekako dođe na svoje kada se oči barem malo uokvire crnim tušem ili olovkom jer on daje intenzitet sjenama a oblik očiju čini ljepšim i naglašenijim.Zbog toga sam ja crnom olovkom iscrtala vanjski ugao oka i liniju koja prati trepavice.



I naravno,zadnji korak je maskara.Ona ipak sve uobliči u jednu predivnu cjelinu,da fantastičan efekat koji se nikako ne može postići bez nje.Evo par slikica kako je sve ispalo,nadam se da će vam se svidjeti :)






Korišteni proizvodi:
1.korektor-Miss sporty So Perfect coverstick,boja: 02
2.rumenilo-Loreal Blush,boja: true rose 115
3.pigment-Active color pigment,boja: golden dust 09
4.crna olovka-Maybelline Master Drama,boja:blackest black
5.maskara-Loreal Miss Manga mascara

Broj komentara: 5:

  1. Wow super post. Izgleda kao zalazak sunca, super kombinacija.

    style-mepretty.blogspot.com

    OdgovoriIzbriši
  2. Sve je urađeno sa mnogo stila :) Oduvjek sam znao da imaš dara za fashion, za boje i umjetnost naravno. Ovaj blog je veoma dobar i nadam se da će se neko javiti i sve ovo staviti u neki bolji časopis kao Vogue ili Elle :):) Postovi su odlični :):) Svako može pronaći nešto za sebe odnosno šta mu više odgovara i to iskoristiti u svrhu ljepšeg izgleda. :):) Samo tako nastavi Lana26 <3

    OdgovoriIzbriši
    Odgovori
    1. puno,puno ti hvala na divnim rijecima mnogo mi to znaci,sve najboljee <3

      Izbriši